Otsing lehelt:
Retseptiv?istlus »
Retseptiv?istlus

Retseptiv?istlus


Selle aasta kevadsuvel korraldas Eesti Kalaliit harrastuskokkadele retseptivõitluse “Räimerõõmud ja mereannid”. Konkurss toimus kahes erinevas kategoorias - Rahvuskala räim” ning “Kala ja mereannid” ning ürituse finaal leidis aset Õllesummeril.

Festivalil valmistati võitluse finaaliroogasid Alla Metsmaa, Elen Kööpi ja Linda Pikkeli retseptide järgi. Räime kategoorias valmisid räimed riivleiva täidisega ja räimevorm kirsstomatitega. Kala kategoorias sai Õllesummeril maitsta soolaheeringast võileivamääret ning lõhe risottot.

Lisaks valmistas Café Mmuah ja Pub Scotland Yardi peakokk Heimar Kuuskler veel kaks finaalitööd – narvalanna Jelena Tshernetskaja saadetud “He” ja Kersti Tambre “Vanaema piimaräimed”, mis pälvisid nii publiku kui ?ürii poolt rohkelt kiidusõnu.

Kohapeal toimunud rahvahääletus andis enim punkte tallinlaste Kööpi ja Pikkeli roogadele.

Zhüriisse kuulusid Heimar Kuuskler, restoranide Stenhus’i, Nevskij ja Kuldse Notsu Kõrtsi peakokk Tõnis Siigur, ajakirja Jana peatoimetaja Natalja Saal, ajakirja Kodukiri köögitoimetaja Pille Enden, ajakirja Köök peatoimetaja Ene Kaasik ja Eesti Kalaliidu esindaja Viive Aasma. Retseptide juures hinnati nii loomingulisust kui ka traditsioonilisust. Olulisteks hindamiskriteeriumiteks olid ka valmistamise lihtsus, tervislikkus, maitseomadused ning roa väljanägemine.

Kõiki kolme kohalesaabunud parimat finalisti premeeriti lisaks diplomitele ka ämbritäie kalamarja ja kalatoitude raamatuga “Kala”. Teisi finaali pääsenuid premeeriti köögis vajalike töövahenditega.

Loe kommentaare (329311)


Lisa kommentaar

*Nimi:

*Kommentaar:

Sinu kontaktandmed (pole avalikud):