Otsing lehelt:
Kala teeb head »
Kala teeb head

Augustis 2006 sai alguse üle-eestiline kommunikatsioonikampaania “Kala teeb head!”, mille eesmärgiks on tõsta eestlaste teadlikkust kala söömise kasulikkusest ning ärgitada eestlasi kalatooteid rohkem tarbima.

Kampaania ellukustumise põhjuseks on asjaolu, et eestlased tarbivad kala suhteliselt vähe võrreldes teiste mereriikidega. Võrreldes soomlastega süüakse kala ligi 2 korda vähem. Kuna kalas ja kalatoodetes on väga palju kasulikke aineid ja vitamiine, mis on inimese tervisele väga kasulikud ja vajalikud, võiksid eestlased oluliselt rohkem kala süüa.

Kampaania läbivaks sõnumiks on “Kala teeb head!”, mille kohaselt kala söömine muudab inimesed ilusamaks, tugevamaks ja nutikamaks. Kalas sisalduvad Omega-3 rasvhapped aitavad ära hoida naha vananemist; mitmeid kalas leiduvad ained ja vitamiinid tugevdavad inimese organismi ning kalatoodetes  leiduvad proteiinid, türosiin ja aminohapped stimuleerivad ajutegevust ja lisavad organismile reipust. 

Aastase kampaania jooksul leiab aset mitmeid huvitavaid ettevõtmisi, mille kohta saab täpsemalt infot siitsamast kodulehelt.

Meie veekogudes elab kokku 80 erinevat kalaliiki. Eestis on üle 100 kalatööstusega seotud ettevõtte, mis annavad tööd ligi 3000 inimesele. Eesti müüb oma kalatooteid 70 välisriiki ja me ekspordime kala rohkem kui impordime.

Kampaaniat “Kala teeb head!” toetavad Euroopa Liit ja Eesti Riiklik arengukava. Kampaania koordinaatoriks on Eesti Kalaliit, elluviijateks reklaamiagentuur DDB Eesti, meediaagentuur OMD ja suhtekorraldusettevõte Alfa-Omega Communications.